Hakkımızda

Özgeçmiş
Şirketimiz 1975 yılında Erol Kayatürk tarafından kurulmuştur.  2005 yılında fabrikasyon işlemleri tamamlanmış olup yeni kadrosuyla firmayı avrupa standartlarında modern bir süt tesisi haline getirmiştir. Önceki dönemde günlük 8 ton kapasiteyi şuan  50 tona çıkarmış olup 2008 yılın şubelerin açılışını yaparak, toptan satış yapılan ürünleri azaltıp, perakende satışa önem veren şirketimiz her geçen gün sizden aldığı güçle ve enerjiyledir Dünya ve Türkiye markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Kalite Anlayışımız
Kayatürk Kol ŞTİ kalite yönetimi, tüm iş süreçlerinde kalite bilincinin yaratılması temeline dayanır. Kalite yönetim sistemimiz, çalışanlar, müşteriler, tedarikçiler, hissedarlar, çevre ve toplumdan oluşan paydaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerinin en etkin ve doğru şekilde karşılanmasını sağlamak üzere yapılandırıldı. Önleyicilik yaklaşımına dayalı “Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi”, sofralarımıza ulaşan Kayatürk markalı her ürünün gönül rahatlığı ve güvenle tüketilmesini sağlamayı hedefliyor. Bu yaklaşım, müşterilerimizin en temel beklentisi olan güvenli gıda ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirildi ve diğer yönetim yaklaşımlarımız gibi sürekli iyileştiriliyor. 

Süt ürünlerinin bizim için önemi
Bizim için sütçülük, sütten gelen iyiliği ve doğal lezzeti paylaşmayı amaçlayan, sosyal sorumluluk bilinciyle süren bir yolculuk. Bu yolculuğa çıktığımız günden bugüne kadar biz sütü her zaman mucizevi bir gıda olarak gördük. Bu yüzden her gün, 1 milyondan fazla insana sütü en saf, en doğal haliyle ulaştırıyoruz. Otun toprakta yeşerdiği andan, ürün olarak sofralarınıza geldiği ana kadar sütün iyiliğini ve doğallığını korumaya çalışıyoruz. Bu da büyük bir özen, yüksek kalite standartları, özveri ve yola durmadan devam etmeyi gerektiriyor. Söylemekten gurur duyuyoruz ki; biz bu sene de aynı aşk, aynı heyecanla yola devam edeceğiz.

Kayatürk, sütçülüğü sadece süt ürünlerinin üretimi ve satışı (sütten sofraya) boyutlarıyla görmeyip, yemi, süt hayvanını, üreticinin eğitimini de dikkate alarak (ottan süte) ve süt değer zincirinin her aşamasına hakim olarak, ottan sofraya kadar tüm süreci, sütün muhteşem doğasını bozmadan, en doğru şekilde yönetmektedir

Süt değer zincirini yönetim anlayışımızın parçası olarak, tarımsal faaliyetlerimizdeki öncelikli hedefimiz, insanlarımızın sağlıklı beslenmelerinin temel gıdası olan sütün kalite, miktar ve verimliliğini artırmak amacıyla örnek projeler oluşturmak ve ülkemizdeki süt hayvancılığının mevcut ve gelecekte ortaya çıkabilecek sorunlarına çözümler üretmektir.

Bizi takip edin, sizi iyiliğe, doğal lezzete götürelim.